Dit zijn:
- betere en zuivere argumentatie
- heldere en begrijpelijke betogen tijdens de debatten
- de individuele presentatie
Daarnaast passeren alle zaken de revue die in uw gemeente noodzakelijk zijn voor het betere verloop van de besluitvorming. Deze training kenmerkt zich door zijn concreetheid en toepasbaarheid.
Resultaat
Na de training hebben raadsleden hun individuele debatvaardigheden aangescherpt in relatie tot het raadsproces. Kennis uit de eerdere trainingen wordt daarbij als bekend verondersteld.
Een deelnemende gemeente schrijft
"Als onderdeel van een inwerkprogramma heeft de gemeenteraad in 2006 onder meer de workshop Duaal debatteren en de mediatraining van het debatinstituut gevolgd en zijn de commissievoorzitters getraind in het effectief leiden van vergaderingen. Er bestond grote behoefte om deze vaardigheden beter onder de knie te krijgen. Mede naar aanleiding van de trainingen, zie je leuke debatten ontstaan en raadsleden op professionele wijze interviews geven voor de lokale televisie. De trainingen zijn zo goed bevallen dat veel raadsleden de wens hebben geuit zich verder te willen bekwamen in vaardigheden die hen in staat stellen hun werkzaamheden als volksvertegenwoordiger goed te kunnen uitoefenen Goede scholing wordt gewaardeerd!"
- Jos Koevoets, adjunct-griffier gemeente Breda
Informatie
| aantal deelnemers |
maximaal 15 |
| doelgroep | raadsleden, griffie en college van B&W |
| duur | twee dagdelen |
| locatie | in company |
Terug naar Leergang Duaal Debatteren

